Aparaty retencyjne

aby efekt trwał...

Aparaty retencyjne (utrwalające), zwane także retainerami, są to wszelkie aparaty stosowane po zakończeniu leczenia aparatami stałymi. Niezależnie od rodzaju zastosowanego aparatu retencyjnego, cel jego działania to zawsze długoczasowe podtrzymanie, czyli utrwalenie, efektów leczenia uzyskanych podczas terapii aparatami stałymi. Wyróżniamy dwie grupy aparatów retencyjnych, stałe bądź zdejmowane, w zależności od sposobu ich umocowania do zębów.

Stały aparat retencyjny zakładany jest przez ortodontę w dniu demontażu aparatu stałego i pacjent nie może go samodzielnie zdjąć. Wykonany jest z fragmentu specjalnego cienkiego drutu bądź pasma włókna szklanego, przyklejonego do powierzchni wewnętrznej górnych i dolnych zębów przednich. Jest całkowicie niewidoczny z zewnątrz i bardzo wygodny, a co najważniejsze niezwykle skuteczny, gdyż chroni zęby przed powrotem do poprzedniego ustawienia poprzez 24-godzinne działanie.
Zdejmowane aparaty retencyjne to najczęściej przezroczyste, mało widoczne nakładki idealnie przylegające do powierzchni zębów lub aparaty płytkowe przypominające zdejmowane aparaty dla dzieci. Pacjent ma możliwość samodzielnego zdjęcia takiego aparatu do posiłków i zabiegów higienicznych. Czas noszenia zdejmowanego aparatu retencyjnego w ciągu dnia jest wyznaczany przez ortodontę indywidualnie dla każdego pacjenta, natomiast zawsze aparaty te powinny być zakładane na czas snu nocnego. Efekt ich działania będzie zależny od przestrzegania przez pacjenta zaleconego czasu noszenia.

STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej.

Zapraszam!

Joanna Jaskuła-Przybylska

specjalista ortodonta

ul. Słowiańska 32/8 Poznań

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej. Zapraszam! Joanna Jaskuła-Przybylska specjalista ortodonta ul. Słowiańska 32/8 Poznań