Aparaty zdejmowane

lub ruchome...

Aparaty zdejmowane, zwane potocznie ruchomymi, to ogólna nazwa dla dużej grupy różnych aparatów, które pacjent samodzielnie zdejmuje i zakłada. Wśród nich część wykorzystywana jest w fazie czynnego leczenia do uzyskania określonych zmian ortodontycznych bądź ortopedycznych, a część w fazie retencyjnej (utrwalającej), jedynie do podtrzymania uzyskanych rezultatów.

Przygotowanie aparatu zdejmowanego rozpoczyna się na wizycie ortodontycznej od  pobrania wycisków, a wykonywany jest on w pracowni technicznej na modelach gipsowych według indywidualnego projektu lekarza. Pacjent natomiast decyduje o kolorze aparatu i wzorze graficznym, którym można ozdobić aparat. Przy kolejnej wizycie, gdy aparat jest oddawany pacjentowi, otrzymuje on instruktaż dotyczący użytkowania, czasu noszenia, aktywacji i higieny aparatu. Kluczowym czynnikiem dla skuteczności leczenia aparatami zdejmowanymi jest współpraca pacjenta w zakresie nosznia. Ilość godzin jaką aparat powinien być noszony ortodonta ustala dla każdego pacjenta indywidualnie, w zależności od występującej wady zgryzu i wieku pacjenta.

Podobnie jak w przypadku aparatów stałych, planowane są regularne wizyty kontrolne w celu aktywacji aparatu i monitorowania wyników leczenia. Jeśli współpraca pacjenta jest dobra, uzyskiwana jest oczekiwana poprawa w zakresie zaplanowanych zmian. Aparaty zdejmowane wykorzystywane są głównie do poszerzenia baz kostnych celem odtworzenia miejsca dla uszeregowania zębów, jak i do zlikwidowania dysproporcji w budowie kości szczęk. Jest to najczęściej pierwsza faza leczenia, w której oczekujemy zmian ortodpedycznych (dotyczących kości). Aparatami zdejmowanymi nie uzyskamy natomiast złożonych przemieszczeń zębowych, charakterystycznych dla aparatów stałych. Stosowane są one wówczas w drugiej fazie leczenia celem uzyskania idealnego ustawienia zębów stałych. Dzięki fazie wstępnej leczenia aparatami zdejmowanymi, leczenie aparatami stałymi w drugiej fazie jest często bardzo krótkie.

STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej.

Zapraszam!

Joanna Jaskuła-Przybylska

specjalista ortodonta

ul. Słowiańska 32/8 Poznań

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej. Zapraszam! Joanna Jaskuła-Przybylska specjalista ortodonta ul. Słowiańska 32/8 Poznań