Leczenie ortodontyczne dorosłych

gdy nie ma granicy wiekowej...

Czasy, gdy jedynie dzieci były pacjentami w gabinetach ortodontycznych to już przeszłość. Dorośli dziś coraz częściej decydują się na podjęcie leczenia ortodontycznego. Nie ma granicy wiekowej dla leczenia ortodontycznego, a na przywrócenie pięknego uśmiechu nigdy nie jest za późno.

Powodów, dla których dorośli podejmują leczenie ortodontyczne jest wiele. Najczęściej  pacjentom przeszkadzają stłoczenia czyli „krzywe” zęby, ale nierzadko jest to tylko wstęp do przeprowadzenia innego rodzaju leczenia stomatologicznego, jak leczenia protetycznego (odtworzenie miejca dla odbudowy protetycznej, poprawa ustawienia zębów przed rekonstrukcją estetyczną z wykorzystaniem koron czy licówek), implantologicznego (prawidłowe ustawienie zębów sąsiadujących z luką w celu umożliwienia implantacji) czy periodontologicznego (uszeregowanie zębów przed ich późniejszym szynowaniem). Dużą grupę pacjentów stanowią także dorośli, którzy doświadczają obecnie licznych problemów, będących konsekwencją występującej u nich wady zgryzu, a których lekarz stomatolog nie może rozwiązać bez wcześniejszego leczenia ortodontycznego. Problemy te dotyczą patologicznego starcia zębów, recesji dziąsłowych wynikających z przeciążenia zębów będących w zgryzie urazowym, artropatii stawów skroniowo-żuchwowych objawiającej się trzaskami, bądź bólem okolicy stawów lub przypominających migrenowe bóle głowy. Pacjenci doświadczający tych problemów podejmują leczenie ortodontyczne jako część kompleksowego leczenia stomatologicznego.

STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej.

Zapraszam!

Joanna Jaskuła-Przybylska

specjalista ortodonta

ul. Słowiańska 32/8 Poznań

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej. Zapraszam! Joanna Jaskuła-Przybylska specjalista ortodonta ul. Słowiańska 32/8 Poznań