Plan wizyt

jak to przebiega...

Konsultacja ortodontyczna to pierwsza wizyta, na którą pacjent zgłasza się do ortodonty.  Podczas tej wizyty chcemy poznać problemy ortodontyczne pacjenta oraz przyczyny, które motywują go do podjęcia leczenia ortodontycznego. Lekarz specjalista dokonuje oceny potrzeby leczenia ortodontycznego i gromadzi niezbędną do zaplanowania leczenia dokumentację. Składają się na nią wyciski, które służą do wykonania modeli diagnostycznych, fotografie twarzy i zębów oraz zdjęcia rentgenowskie.

Kolejna wizyta poświęcona jest omówieniu przez ortodontę przygotowanego indywidualnie dla pacjenta szczegółowego planu leczenia ortodontycznego. Omawiamy nie tylko rodzaj planowanych aparatów, ale także wszelkie kwestie dotyczące występującej wady zgryzu i zmian, które planujemy wprowadzić. Jest to czas kiedy pacjent otrzymuje wyjaśnienia wszelkich nurtujących go pytań odnośnie planowanego leczenia.

Leczenie ortodontyczne rozpoczyna się od momentu założenia zaplanowanego wcześniej aparatu ortodontycznego, stałego czy zdejmowanego. Następnie regularnie spotykamy się na okresowych wizytach kontrolnych, aby aktywować aparat i monitorować przebieg leczenia ortodontycznego. Współpraca pacjenta w zakresie przestrzegania terminów wizyt kontrolnych jest kluczowa dla właściwego przebiegu leczenia. Terminy wizyt planujemy indywidualnie, choć średnio odbywają się co 4/5 tygodni dla aparatów stałych i 6/8 tygodni dla aparatów zdejmowanych.

Po uzyskaniu zaplanowanego celu leczenia ortodontycznego, gdy zarówno lekarz jak i pacjent są usatysfakcjonowani uzyskanym rezultatem, przychodzi dzień demontażu aparatów, co oznacza rozpoczęcie okresu retencji, czyli utrwalenia uzyskanych w trakcie leczenia wyników. Aparat retencyjny, czyli tzw. retainer, to założony na stałe bądź wydany zdejmowany aparat, który ma zapobiec nawrotowi wady. Każdy pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia w okresie retencyjnym, a na wizyty kontrolne spotykamy się z kilkumiesięcznymi odstępami. Wyjątkiem są oczywiście uszkodzenia posiadanego aparatu retencyjnego, które wymagają pilnej wizyty, aby zapobiec mogącym wystąpić niekorzystym zmianom w ustawieniu zębów.

STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej.

Zapraszam!

Joanna Jaskuła-Przybylska

specjalista ortodonta

ul. Słowiańska 32/8 Poznań

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej. Zapraszam! Joanna Jaskuła-Przybylska specjalista ortodonta ul. Słowiańska 32/8 Poznań