STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

Chirurgia stomatologiczna

usuwanie zębów i nie tylko...

Pomimo, iż współczesna stomatologia oferuje szereg możliwości zachowawczego rozwiązywania problemów z zębami, zdarzają się przypadki, gdzie rola chirurgii jest nieoceniona. Mając świadomość, iż zabiegi chirurgiczne są dla Państwa stresujące, staramy się zapewnić jak największy komfort i poczucie bezpieczeństwa, a wszelkie zabiegi przeprowadzać możliwie bezboleśnie. W ramach chirurgii stomatologicznej przeprowadzamy następujące zabiegi:

Usuwanie zębów mlecznych Dla nas najważniejszy jest komfort małego pacjenta! Stosujemy specjalne żele znieczulające miejscowo, jako jedyne, bądź wspomagające klasyczne znieczulenie nasiękowe metody wyeliminowania bólu przy zabiegu. W przypadku przedwczesnego usunięcia zęba mlecznego (tzn. przed terminem jego samoistnego wypadnięcia), co najczęściej ma miejsce z powodu rozległego zniszczenia zęba mlecznego przez próchnicę, zawsze stosujemy utrzymywacze przestrzeni, aby zabezpieczyć miejsce dla mającego wyrznąć się w przyszłości zęba stałego (czytaj więcej w Ortodoncja, Leczenie ortodontyczne dzieci).

Usuwanie zębów stałych, zarówno ze wskazań ortodontycznych (celem stworzenia miejsca dla uszeregowania innych zębów), jak i ogólnostomatologicznych (np. zęby zniszczone, bez możliwości odbudowy); pozostałe korzenie zębów; zęby zatrzymane, dla których nie ma miejsca w łuku zębowym i brak jest możliwości ich ortodontycznego wprowadzenia do łuku). Zęby zatrzymane wymagają tzw. chirurgicznego usunięcia (najczęściej zabieg ten dotyczy "ósemek", czyli trzecich zębów trzonowych), gdzie usunięcie zęba poprzedzone jest jego odsłonięciem z pokrywy dziąsła i kości.

Usuwanie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej

Resekcje wierzchołków korzeni zębów, czyli metoda leczenia zmian zapalnych w okolicach szczytu korzenia. Gdy zmiany te nie ustępują pomimo prawidłowo wykonanego leczenia endodontycznego (kanałowego), dokonuje się zabiegu oczyszczenia okolicy przywierzchołkowej z tkanki zmienionej zapalnie i w niewielkim zakresie skrócenia korzenia. Zapobiega to możliwości powiększania się zmiany, jak i nie naraża pacjenta na powtórne leczenie kanałowe. Okolica okołowiechołkowa wypełnia się następnie prawidłową, zdrową tkanką, a ząb którego dotyczył zabieg często unika usunięcia i pozostaje w jamie ustnej.

Plastyka/podcięcie wędzidełka wargi (frenektomia, frenulektomia) to zabiegi przeprowadzane w celu skorygowania nieprawidłowości dotyczących pionowego fałdu błony śluzowej, łączącego wargę i wyrostek zębodołowy w linii środkowej, pomiędzy siekaczami centralnymi ("jedynkami"). Najczęściej nieprawidłowości te dotyczą budowy wędzidełka - jego przerostu (pogrubienia), bądź nieprawidłowego przyczepu. Może to generować problemy ortodontyczne (diastemę, tj. przestrzeń pomiędzy siekaczami centralnymi), protetyczne (utrudnione protezowanie w okolicy przedniej), periodontologiczne (zaniki dziąsła w wyniku pociągania przez przerośnięte wędzidełko) oraz logopedyczne (utrudnione wymawianie określonych głosek). Jest to zabieg mało inwazyjny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Gingivoplasyka/plastyka dziąseł to niewielki zabieg przywracający właściwy, symetryczny i harmonijny przebieg brzegu dziąseł (girlandy dziąsłowej). Gdy przebieg brzegu dziąsła jest nierówny, bądź dziąsła w zbyt dużym zakresie pokrywają zęby, możliwe jest mikrochirurgiczne uzyskanie właściwej ich anatomii i poprawa w zakresie "czerwonej estetyki", za którą w uśmiechu odpowiadają właśnie dziąsła.

 

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej. Zapraszam! Joanna Jaskuła-Przybylska specjalista ortodonta ul. Słowiańska 32/8 Poznań