STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

Protetyka

idealne naśladowanie natury...

Gdy rekonstrukcja zniszczonych tkanek zęba klasycznym wypełnieniem jest już niewystarczająca, wykorzystujemy możliwości jakie daje nam leczenie protetyczne. Obecnie możliwa jest nie tylko rekonstrukcja utraconych tkanek w obrębie pojedynczego zęba czy braku pojedynczego zęba, ale pełna rekonstrukcja uzębienia. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko poprawę estetyki, ale i przywrócenie zdrowia i funkcjonalności.

Niezwykle istotne jest, że brak nawet pojedynczego zęba może doprowadzić do znacznych zmian w całym narządzie żucia! Zęby sąsiadujące z luką po usuniętym zębie mogą ulec nachyleniu, przemieszczeniu, bądź rotacji, a zęby przeciwstawne wydłużeniu. Wszystko to może doprowadzić do przeciążenia pozostałych zębów, i ich zniszczenia oraz uniemożliwić proste uzupełnienie braku. Warto pamiętać, iż tylko zdrowy i kompletny narząd żucia będzie właściwie spełniał swoją funkcję. Wśród licznych uzupełnień protetycznych oferujemy zarówno uzupełnienia stałe, jak i zdejmowane.

Uzupełnienia stałe:

Licówki porcelanowe to cienkie płatki porcelany, przyklejane po wcześniejszej preparacji tkanek do zewnętrznej (licowej) powierzchni zębów. Ich niewielka grubość (0,5-0,75 mm) zapewnia minimalną ingerencję w strukturę zębów, przy jednoczesnej natychmiastowej zmianie kształtu i koloru zębów.

Licówki napalane na folii platynowej (tzw. licówki "bez szlifowania") to ultracienkie płatki porcelany o grubości zaledwie 0,1 mm. W przeciwieństwie do tradycyjnych licówek nie wymagają preparacji (szlifowania) zębów, a również zapewniają natychmiastową zmianę kształtu i koloru zębów.

Korony porcelanowe w odróżnieniu od licówek (które pokrywają jedynie zewnętrzne powierzchnie zębów), służą do całkowitego przykrycia koron zębowych, po ich wcześniejszej preparacji. Dzięki zastosowaniu korony protetycznej możliwe jest zastąpienie i rekonstrukcja utraconych tkanek zęba, poprawa jego koloru i kształtu. W zależności od rodzaju podbudowy (rdzenia) wyróżniamy korony na strukturze metalowej (podbudowa wykonana z metalu i powleczona porcelaną), bądź tzw. korony pełnoceramiczne (podbudowa wykonana z tlenku cyrkonu i powleczona porcelaną). Korony pełnoceramiczne są idealnym rozwiązaniem estetycznym, zwłaszcza w przypadku rekonstrukcji zębów przednich.

Korona protetyczna stanowi także pojedynczą część mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych. Most składa się z koron osadzonych na zębach własnych pacjenta (zębach filarowych) i dołączonych do nich przęseł, czyli koron zastępujących utracone zęby.

Uzupełnienia zdejmowane (ruchome)

Proteza akrylowa jest uzupełnieniem protetycznym, które rekonstruuje i zastępuje większe braki w naturalnym uzębieniu. W zależności od występujących u pacjenta braków zębowych i liczby odbudowanych w protezie zębów, może być częściowa, bądź całkowita. W przypadku braku kilku zębów proteza odbudowuje utracone zęby i nosi nazwę częściowej. W przypadku bezzębia proteza rekonstruuje uzębienie w pełni i nosi nazwę całkowitej. W płycie akrylowej pokrywającej wyrostek zębodołowy umiejscowione są zęby.

Proteza szkieletowa jest uzupełnieniem protetycznym uzupełniającym częściowe braki w uzębieniu. Stanowi najlepszą alternatywę wśród zdejmowanych uzupełnień protetycznych. Wykonany z metalu, bądź acetalu szkielet protezy jest cieńszy w porównaniu z rozległym trzonem protezy akrylowej, a specjalnie skonstruowane klamry umiejscowione na zębach sąsiadujących z luką, przejmując utrzymanie protezy, odciążają tkanki wyrostka zębodołowego, chroniąc go przez to przed zanikiem. Ponadto, zmniejszona grubość trzonu protezy przekłada się na większy komfort podczas jej użytkowania.


 

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej. Zapraszam! Joanna Jaskuła-Przybylska specjalista ortodonta ul. Słowiańska 32/8 Poznań