STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

STOMATOLOGIA

Gabinet stomatologiczny oferujący kompleksową opiekę: profesjonalna profilaktyka, wybielanie, stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe, chirurgia, czytaj więcej...

ORTODONCJA

Specjalistyczny gabinet ortodontyczny Joanna Jaskuła-Przybylska Specjalista ortodonta Poznań czytaj więcej....

Stomatologia estetyczna

czyli mini i mikrostetyka...

Stomatologia estetyczna powstała w odpowiedzi na potrzeby zarówno lekarzy, jak i pacjentów, aby leczenie stomatologiczne dotyczyło nie tylko próchnicy. Celem stomatologii estetycznej jest uzyskanie pięknego harmonijnego uśmiechu, z uwzględnieniem estetyki, zdrowia i funkcjonalności. To obecnie połączenie nauki ze sztuką. Nowoczesne technologie dające materiały perfekcyjnie imitujące naturalne tkanki zęba i umiejętność odtworzenia przez lekarza naturalnego uzębienia w najmniejszym detalu, dają pacjentowi możliwość ponownego uśmiechania się. Czasy wizyt u dentysty jedynie z powodu bólu zębów to już przeszłość.

Stomatologia estetyczna skupia się na przywróceniu piękna w zakresie mini i mikroestetyki. Miniestetyka w obrębie twarzy to uśmiech. Aby był piękny, niezbędne są odpowiednie relacje tkanek miękkich względem zębów. O uśmiechu decyduje bowiem nie tylko wygląd zębów ("biała estetyka"), ale także dziąseł ("czerwona estetyka"). Zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała ekspozycja zębów, jak i zbyt duże bądź zbyt małe ukazywanie dziąseł w uśmiechu, może wpłynąć na jego atrakcyjność. Mikroestetyka skupia się na analizie samych zębów. Najważniejszymi aspektami są tu proporcje koron zębowych (relacja wysokości do szerokości), proporcjonalność zębów względem siebie, odpowiedni kolor zębów i przebieg brzegu dziąsła (girlandy dziąsłowej). Stomatologia estetyczna różnymi metodami rozwiązuje problemy w zakresie zarówno mini, jak i mikroestetyki.

Przywrócenie właściwego koloru zębów następuje poprzez zabiegi profesjonalnej profilaktyki (usuwanie osadu-piaskowanie), mikroinwazyjne metody leczenia przebarwień, bądź wybielanie (czytaj wiecej w zakładce Stomatologia, Wybielanie).

Odbudowa zniszczonych i utraconych tkanek zęba, niewielka zmiana kształtu i przywrócenie proporcji w budowie zębów (odbudowa startych, bądź złamanych zębów przednich), następuje z wykorzystaniem materiałów kompozytowych światłoutwardzalnych, zwanych potocznie przez pacjentów "białymi plombami". Materiały te umożliwiają uzyskanie odbudowy kolorystycznie identycznej z własnymi tkankami zęba. Materiał nakładany jest warstwa po warstwie, z doborem odpowiednich kolorów z całej palety odcieni, co pozwala na precyzyjne odtworzenie budowy danego zęba.

Aby w większym zakresie zmienić kształt zębów, odbudować lub przywrócić właściwe proporcje w ich budowie można wykonać licówki kompozytowe (wykonywane bezpośrednio w gabinecie podczas 1 wizyty), bądź porcelanowe. Te ostatnie wykonywane są w pracowni technicznej. W zależności od potrzebnej korekty w zakresie kształtu i wielkości zębów, mogą być to klasyczne licówki (wymagające preparacji tkanek zęba), bądź ultracienkie licówki na folii platynowej, nie wymagające żadnego szlifowania własnych zębów! (czytaj wiecej w zakładce Stomatologia, Protetyka).

 

myORTHO to specjalistyczny gabinet ortodontyczny znajdujący się w centrum Poznania. Naszą pasją jest przywracanie pięknego i harmonijnego uśmiechu poprzez kompleksowe leczenie ortodontyczne, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Stosujemy pełen wachlarz możliwości jakie daje nam nowoczesna ortodoncja. Nasza oferta obejmuje stałe aparaty ortodontyczne (metalowe, porcelanowe, szafirowe), jak i zdejmowane (płytka Schwarza, Twin block) oraz alignery.  O ile to możliwe staramy się prowadzić leczenie bezekstrakcyjne ( bez usuwania zębów). Dokładnie planujemy nie tylko leczenie aktywne, ale i retencyjne, aby uzyskane efekty cieszyły jak najdłużej. Zapraszam! Joanna Jaskuła-Przybylska specjalista ortodonta ul. Słowiańska 32/8 Poznań